Plama na kanapie – jak czyścić tapicerkę?

czyszczenie

Ojej!!! Wylało się!!!

Ile razy już to słyszałeś? Co myślisz w takiej chwili?

Wchodzisz do pokoju, a tu Twój piękny narożnik z wielką plamą, która właśnie zburzyła nie tylko aranżację Twojego salonu, ale również Twój spokój. No cóż, takie rzeczy niestety się zdarzają.

Jak zareagować? Najlepiej szybko!

Niezależnie od tego, z jakiego rodzaju tkaniny i w jakim kolorze zrobiony jest Twój mebel najważniejsza jest szybka reakcja – jeśli od razu zareagujemy brud nie będzie miał szans na wchłonięcie w głąb tkaniny.

Jak to wyczyścić?

Czyścić samodzielnie czy z pomocą fachowców?

Często jest tak, że najbardziej skutecznymi metodami, są te najprostsze.

  1. Czysta ściereczka w połączeniu z letnią wodą, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wilgotną szmatką pocieraj plamę, aż do jej całkowitego usunięcia (pamiętaj jednak o tym, by nie pocierać plamy z dużą siłą, ze względu na możliwość wtarcia brudu).

  2. Niezastąpiony w takich przypadkach będzie również, znany wszystkim roztwór z soli kuchennej – 1 łyżeczka soli kuchennej, na pół litra wody destylowanej.

  3. Jeśli nieszczęsna plama ciągle szpeci Twoją kanapę, możesz użyć roztworu octu z wodą destylowaną – przed czyszczeniem zrób próbę w niewidocznym miejscu).

  4. Zwykłe, szare mydło może czynić cuda. Zwykła woda, bądź woda destylowana w połączeniu z szarym mydłem jest bardzo skuteczna w walce z nieszczęsnymi plamami.

Jeśli wszystkie wyżej wymienione sposoby zawiodły, zawsze możesz skorzystać z usług fachowej firmy, zajmującej się czyszczeniem tapicerek. Niestety musisz liczyć się wtedy z większymi kosztami, a używane środki czyszczące pewnie nie będą ekologiczne.

Pamiętaj o tym, że raz wyprana kanapa czy też dywan, łatwiej będą „łapać” brud.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *