Wybieramy basen ogrodowy

Lato – czas radości, wyjazdów pełnych przygód oraz cudownych chwil spędzonych w gronie bliskich Ci osób. Niestety nie zawsze masz możliwość wyjazdu na wymarzony urlop. Powodów może być mnóstwo – zmiana pracy, brak odpowiednich funduszy na wyjazd czy też nieprzewidziane sytuacje losowe.

Co zatem zrobić, by wakacje w domu nie skończyły się nudą i godzinami spędzonymi przed komputerem i telewizorem?

Jeśli jesteś posiadaczem choćby niewielkiego ogrodu czy działki rekreacyjnej, idealnym pomysłem jest kupno basenu ogrodowego.

Rodzaje basenów ogrodowych

 • basen dmuchany – to basen wprost idealny dla dzieci. Jest tani, a ich frajda będzie ogromna. Takie baseny są bezpieczne dla maluchów, ich ścianki zbudowane są z miękkiej gumy. Baseny dmuchane są łatwe w przechowywaniu. Po sezonie można je szybko złożyć i przechować np. w szufladzie.
  Cena – od około 30 złotych wzwyż.
 • baseny rozporowe –  to baseny, w których ochłodę znajdą zarówno dzieci jak i dorośli. Cena zależna jest od wielkości basenu. Ich atutem jest łatwość rozłożenia i napełnienia go wodą. Zwróć jedynie uwagę na to, by podłoże, na którym będzie stał basen było równe i wypoziomowane. Tylko przy zachowaniu tego warunku, basen będzie stabilny.
  Cena – od około 80 złotych wzwyż.
 • baseny stelażowe – to baseny, których podstawą jest wytrzymała, metalowa konstrukcja. Dzięki niej baseny te mogą być dosyć duże. Do wyboru mamy baseny okrągłe, prostokątne, kwadratowe. Cena basenu jest również zależna od jego wielkości. Jego rozłożenie wymaga sporej ilości czasu. Podłoże, na którym będzie stał basen musi proste oraz stabilne.
  Cena – od około 250 złotych wzwyż.
 • baseny całoroczne – to zazwyczaj duże baseny. Wymagają sporych nakładów finansowych oraz dosyć dużej działki, ze względu na swoje gabaryty.
  Cena budowy takiego basenu ustalana jest indywidualnie z inwestorem.

Podsumowując, każdy z wyżej wymienionych basenów znajdzie swoich zwolenników i przeciwników. Wybierz basen według indywidualnych upodobań i wymagań.
Bez względu na Twój wybór, pamiętaj o bezpieczeństwie podczas kąpieli. Dzieci nie spuszczaj z oka. Co roku niestety dochodzi do wielu wypadków.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *