Wybieramy dobrego księgowego

Jeśli przeraża Cię ciągle powiększająca się sterta dokumentów i rachunków na Twoim biurku, to chyba czas najwyższy byś zdecydował się na zatrudnienie księgowego, bądź skorzystał z usług biura rachunkowego.

Warto poświęcić trochę czasu na poszukiwania. Zły wybór może mieć fatalne skutki, takie jak: utrata płynności finansowej Twojej firmy oraz jej zła reputacja na rynku ale także Twoje zszargane nerwy.

Jak zatem znaleźć dobrego księgowego?

Znalezienie księgowego to niełatwe zadanie. Wiele firm nie wie, jak się do tego zabrać. Przedstawiamy Ci kilka zasad, którymi warto kierować się podczas poszukiwania idealnego księgowego.

  1. Powinieneś zwrócić uwagę na ilość klientów jaką posiada nasz kandydat, która może świadczyć o jakości jego usług. Pamiętaj jednak, iż nadmiar klientów może skutkować brakiem czasu na indywidualne traktowanie Twojej firmy, zaś pustki mogą świadczyć o małym doświadczeniu, bądź co gorsza złej sławie księgowego.
  2. Zwróć uwagę na doświadczenie potencjalnego kandydata. Stawiaj na księgowego z doświadczeniem zawodowym. Możesz mieć wtedy pewność, że przeszedł on przez liczne zmiany w przepisach podatkowych, a co najważniejsze miał możliwość ciągłej nauki.
  3. Kiedy jesteś już blisko ostatecznego wyboru, warto poszukać opinii w internecie. Korzystaj jednak z rzetelnych katalogów i forów internetowych. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że zamieszczone informacje są zgodne z rzeczywistością.
  4. Przy wyborze księgowego, nie kieruj się wyłącznie kryterium ceny. Pamiętaj, że wbrew obiegowej opinii  najtańszy nie musi oznaczać najgorszy, a najdroższy nie jest najlepszym.

Podsumowując, wybierając księgowego zwróćmy uwagę  na jego wykształcenie, certyfikaty, umiejętności i doświadczenie zawodowe. Dobrego księgowego powinien charakteryzować zdrowy rozsądek, kreatywność, dobra organizacja pracy oraz przede wszystkim musi on budzić Twoje pełne zaufanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *