Pranie dywanów i tapicerek

Samodzielnie czy z pomocą fachowca?

Pranie dywanów, wykładzin czy tapicerek meblowych nie należy do łatwych i przyjemnych czynności. Warto już na samym początku zdać sobie sprawę z tego, że upłynie wiele czasu niż Twój dywan będzie znowu czysty i pachnący.
Piorąc dywan samodzielnie wybierz odpowiedni specyfik do czyszczenia. Na rynku dostępne jest całe mnóstwo środków przeznaczonych do tego rodzaju czynności. Począwszy od proszków i płynów, kończąc na żelach. Który wybrać? Ile użytkowników, tyle opinii. To Ty musisz zdecydować, który będzie dla Ciebie odpowiedni.

Jeśli nie wykazujesz chęci, ani nie dysponujesz czasem na samodzielne wyczyszczenie dywanu, nie pozostaje nic innego jak skorzystanie z usług fachowców, których w ostatnim czasie jest bardzo dużo. Warto jednak poszukać kogoś doświadczonego i znającego się na swoim fachu. Może wśród Twoich znajomych znajdzie się ktoś, kto będzie mógł polecić Ci sprawdzonego fachowca, z którego usług już korzystał. Jeśli nie, warto przeszukać internet, ponieważ wielu z nich właśnie tam się ogłasza i reklamuje. Ceny usług są zróżnicowane. Przykładowo: pranie dywanów na Śląsku, w Rybniku, kosztuje średnio 6 zł/m2 czyszczonej powierzchni. W większych miastach ceny są stosunkowo wyższe. Raczej nie zrujnują one Twojego budżetu domowego prawda?

Firmy trudniące się usługami tego typu, coraz częściej proponują czyszczenie metodą ekstrakcyjną. Czym ono konkretnie jest?
Czyszczenie ekstrakcyjne jest złożonym procesem, który składa się z kliku etapów:

proces_pranie-dywanow

Zalety czyszczenia taką metodą:

  1. wysoka skuteczność
  2. szybkość suszenia
  3. oszczędność czasu
  4. gwarancja nieuszkodzenia czyszczonej powierzchni
  5. wyczyszczona powierzchnia będzie również pozbawiona również roztoczy i bakterii

Na co się zdecydujesz? Wyczyścisz swój dywan samodzielnie czy skorzystasz z usług fachowców?

Podsumowując, samodzielne czyszczenie dywanu wymaga sporej ilości wolnego czasu i energii. Trzeba również zaznaczyć, że piorąc dywan samodzielnie nie obędzie się bez kosztów (zakup niezbędnych preparatów i koszty sprzętu, który ewentualnie wypożyczysz). Skorzystanie z firmy czyszczącej dywany będzie pewnie dużo wygodniejsze, bardziej efektywne i niekoniecznie dużo droższe.

One thought on “Pranie dywanów i tapicerek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *