Kwarantanna – jak ją przeżyć, by nie zwariować?

Kwarantanna, co zrobić by nie zwariować?

Rok 2020 nie jest dla nas łaskawy. Wiele planów związanych z naszą pracą, wyjazdami czy edukacja naszych dzieci pokrzyżował COVID 19.  Ze względów bezpieczeństwa rząd wdrożył pewne obostrzenia. Jednym z nich jest nakaz pozostania w domu. Narodowa kwarantanna nie jest prostą sprawą dla człowieka XXI wieku. Wszyscy gonimy, czas dzielimy między aktywnością zawodową, rodziną oraz naszym hobby. Czas, w którym „zastaliśmy zamknięci” w domu może być dla nas trudny. Jesteśmy przecież przyzwyczajeni do ogromnego tempa życia, a tu nagle musimy się zatrzymać.

Wizja tymczasowego odcięcia od świata i spędzania czasu ze swoją rodziną przez 24 godziny na dobę jest nie lada wyzwaniem i może przerażać… Co zrobić, by ten czas nie okazał się czasem straconym?

Plan dnia – to podstawa dobrze spędzonej kwarantanny. Ujmijmy w nim czas na pracę, naukę, zabawę, relaks, rozmowę itp. W stworzenie takiego planu niech zaangażowana będzie cała rodzina.

Czas kwarantanny do łatwych nie należy. Jednak zastanówmy się nad pozytywami tej sytuacji.
Czas izolacji to świetna okazja do nadrobienia relacji z rodziną.  Oglądajcie razem filmy, grajcie w planszówki, a przede wszystkim rozmawiajcie ze sobą. Podczas przymusowego zamknięcia w końcu się będziesz mógł się wyspać. Kolejnym pozytywem może być nadrobienie zaległości czytelniczych oraz muzycznych. Kwarantanna to doskonała okazja do zadbania o swoją kondycję fizyczną. Ćwicz i odżywiaj się zdrowo. Zdrowe ciało jest niezbędne w budowaniu odporności naszego organizmu, która w czasie epidemii jest bardzo ważna. Na samym końcu należy wspomnieć o zaległych porządkach i naprawach, które do przyjemnych nie należą. Jednak może warto ten czas wykorzystać również na poodkurzanie zapomnianych kątów?

Wypełnij czas kwarantanny samymi pozytywnymi emocjami!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *