Kwarantanna – jak ją przeżyć, by nie zwariować?

Kwarantanna, co zrobić by nie zwariować?

Rok 2020 nie jest dla nas łaskawy. Wiele planów związanych z naszą pracą, wyjazdami czy edukacja naszych dzieci pokrzyżował COVID 19.  Ze względów bezpieczeństwa rząd wdrożył pewne obostrzenia. Jednym z nich jest nakaz pozostania w domu. Narodowa kwarantanna nie jest prostą sprawą dla człowieka XXI wieku. Wszyscy gonimy, czas dzielimy między aktywnością zawodową, rodziną oraz naszym hobby. Czas, w którym „zastaliśmy zamknięci” w domu może być dla nas trudny. Jesteśmy przecież przyzwyczajeni do ogromnego tempa życia, a tu nagle musimy się zatrzymać.

Wizja tymczasowego odcięcia od świata i spędzania czasu ze swoją rodziną przez 24 godziny na dobę jest nie lada wyzwaniem i może przerażać… Co zrobić, by ten czas nie okazał się czasem straconym?

Plan dnia – to podstawa dobrze spędzonej kwarantanny. Ujmijmy w nim czas na pracę, naukę, zabawę, relaks, rozmowę itp. W stworzenie takiego planu niech zaangażowana będzie cała rodzina.

Czas kwarantanny do łatwych nie należy. Jednak zastanówmy się nad pozytywami tej sytuacji.
Czas izolacji to świetna okazja do nadrobienia relacji z rodziną.  Oglądajcie razem filmy, grajcie w planszówki, a przede wszystkim rozmawiajcie ze sobą. Podczas przymusowego zamknięcia w końcu się będziesz mógł się wyspać. Kolejnym pozytywem może być nadrobienie zaległości czytelniczych oraz muzycznych. Kwarantanna to doskonała okazja do zadbania o swoją kondycję fizyczną. Ćwicz i odżywiaj się zdrowo. Zdrowe ciało jest niezbędne w budowaniu odporności naszego organizmu, która w czasie epidemii jest bardzo ważna. Na samym końcu należy wspomnieć o zaległych porządkach i naprawach, które do przyjemnych nie należą. Jednak może warto ten czas wykorzystać również na poodkurzanie zapomnianych kątów?

Wypełnij czas kwarantanny samymi pozytywnymi emocjami!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *