Organizujemy Pierwszą Komunię Świętą

Maj to czas Pierwszych Komunii Świętych, do których dzieci oraz rodzice przygotowują się przez kilka miesięcy. Jeżeli chodzi o przygotowanie do samego sakramentu, rodzice często wspomagani są przez katechetów, księży. Jednak przygotowanie całej oprawy, stroju, przyjęcia leży głównie po stronie rodziców.

O czym trzeba pamiętać?

1. Lista zaproszonych gości

Na samym początku stwórz listę gości, bez których nie wyobrażasz sobie tego wydarzenia. Taka lista pomoże Ci zaplanować odpowiedni budżet. Ułatwi Ci również wybór konkretnego miejsca na przyjęcie.

2. Przyjęcie komunijne w domu czy w lokalu?

Termin Pierwszej Komunii Świętej podany jest z dużym wyprzedzeniem. Planując organizację przyjęcia komunijnego w restauracji, zarezerwuj lokal. Nie odwlekaj tego w nieskończoność. Popularne i cieszące się dobrą sławą lokale mają zajęte terminy na najbliższe dwa lata. Wybierając restaurację, wydamy więcej pieniędzy, to jest pewne. Czas i stres, którego unikniesz, jest bezcenny.

Przyjęcie w domu jest na pewno tańszą opcją. Jednak ilość czasu i pracy potrzebnej do zorganizowania gościny jest ogromna.

3. Odpowiedni strój 

Alba, sukienka, a może garnitur w przypadku chłopca? 

Ta kwestia w dużej mierze zależy od parafii i panujących w niej zwyczajów. Skromna alba to tańsze rozwiązanie. Inaczej będzie w przypadku kupna sukienki czy garnituru dla chłopca.
Pamiętaj również o dodatkach takich jak wianek dla dziewczynki, który jest niezbędnym elementem ubioru.

Pamiętaj! Rzeczy materialne nie mogą przesłonić prawdziwych wartości, jakie niesie za sobą Sakrament Pierwszej Komunii Świętej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *