Wypadek samochodowy – walka o odszkodowanie

Ferie zimowe – upragnione dwa tygodnie wolnego od codziennych obowiązków, zarówno tych szkolnych, jak i zawodowych. Powinien to być czas beztroski, wypoczynku i zabawy. Niestety ferie są również okresem, w którym dochodzi do zwiększonej ilości wypadków oraz kolizji drogowych. Ich najczęstszą przyczyną są złe warunki atmosferyczne, nieodśnieżone drogi, nadmierna prędkość oraz zwykła chwila nieuwagi, która zdarza się każdemu, a skutkiem może być utrata zdrowia, a nawet życia uczestników wypadków.

Wypadek czy kolizja drogowa?

Nie należy mylić kolizji z wypadkiem, gdyż znacząco się od siebie różnią.
Kolizja to zdarzenie drogowe, które wiąże się jedynie ze stratami materialnymi, a osoby w niej uczestniczące nie odnoszą żadnych urazów.

Wypadek zaś, jest zdarzeniem, w którym prócz szkód materialnych, zostali ranni bądź, co gorsza stracili życie uczestnicy wypadku.

Prawo do odszkodowania

Musisz wiedzieć, że osobom, które nie ze swojej winy ucierpiały w wypadku lub kolizji komunikacyjnej należy się odszkodowanie. Jeśli w czasie kolizji, bądź wypadku samochodowym poniosłeś  straty materialne, zdrowotne, czy też jesteś osobą która straciła najbliższych, ubiegaj się o odszkodowanie i dochodź swoich praw!

Samodzielnie, czy z pomocą fachowców?Businessman look with magnifying glass at the computer screen

Jeśli jesteś osobą zdeterminowaną i czujesz się na siłach aby dochodzić swoich praw, rozpocznij od zapoznania się  z wszystkimi zapisami twojej polisy. Nie powinno Ci nic umknąć.

 

Jeśli jesteś w grupie ludzi, które ze względu na swoje zdrowie fizyczne oraz psychiczne nie są w stanie trzeźwo oraz logicznie myśleć, a co za tym idzie walczyć o swoje prawa zastanów się nad wynajęciem odpowiedniej firmy, która takimi sprawami zajmuje się profesjonalnie.

Nadzwyczaj często samodzielna walka o odszkodowanie, nawet w sytuacjach, gdy bezsprzecznie Ci się ono należy, jest bardzo trudna. W takich sytuacjach warto skorzystać z firm, które z takimi sprawami mają do czynienia na co dzień. Nawiązując współpracę ze specjalistami możemy liczyć na skuteczność i profesjonalizm z ich strony. Biorą czynny udział w całym postępowaniu. Począwszy od zebrania niezbędnej dokumentacji, poprzez reprezentowanie Ciebie w rozmowach z ubezpieczycielem oraz innych formalnościach. Firma jest z Tobą na każdym etapie sprawy – od początku do końca.

Zabierając się do walki o należne nam odszkodowanie, musisz wziąć również pod uwagę twój zakres wiedzy na ten temat. Czy jest ona wystarczająca? Pamiętaj, że na niewiedzy swoich klientów bazują towarzystwa ubezpieczeniowe, co gorsza bez skrupułów to wykorzystują.

Przy współpracy z ekspertami w prowadzeniu postępowań odszkodowawczych mamy pewność, że oni taką wiedzę posiadają. Dodatkowym atutem jest pomoc wyspecjalizowanych w tej dziedzinie prawników.

Ostateczne podjęcie decyzji należy do Ciebie. Przecież Ty znasz siebie oraz swoje możliwości najlepiej.

Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji życiowej i borykasz się z następstwami nieszczęśliwego wypadku, skontaktuj się z firmą Najwyższe Odszkodowanie Michał Nowak z Rybnika.


Najwyższe Odszkodowanie Michał Nowak
ul. 1 Maja 30
44 – 200 Rybnik
mail: hello@nowaq.com.pl
www.najwyzszeodszkodowanie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *