Jak ubrać się na egzamin maturalny?

Maj, kwitnące kasztany i matura

Maj – czas kwitnących kasztanów i matur. Matura to jeden z pierwszych ważnych egzaminów w życiu młodego człowieka. Wywołuje ona ogrom emocji, od ekscytacji po duży stres i frustrację. Zostały trzy dni do pierwszych egzaminów maturalnych. Jedni wykorzystują je na ostatnie przygotowania, inni zaś wolą się zrelaksować.

Odpowiedni ubiór na egzamin dojrzałości

Prócz wiedzy, która jest niezbędna podchodząc do egzaminu dojrzałości, warto pomyśleć o stosownym na tą okazję ubiorze. Przecież pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Szczególnie przystępując do egzaminów ustnych, gdzie stajemy oko w oko z egzaminatorem.

Matura to tzw. egzamin dojrzałości. Postawmy na skromność, elegancję oraz wygodę. Najbardziej stosowne ku tej okazji kolory to : czerń, biel, granat, odcienie szarości. Dla maturzystek idealne będą sukienki, spódniczki, białe koszule. Pamiętajcie, by spódnica czy sukienka była odpowiedniej długości. Zbyt krótkie są mało eleganckie i nieodpowiednie na egzamin maturalny. Obuwie jest równie ważne. Powinno być uzupełnieniem stroju. Najlepiej wybrać coś wygodnego, np. balerinki czy buty na wygodnym i stabilnym obcasie.

Jeśli chodzi o panów, najbardziej odpowiedni na taką okazję będzie dobrze skrojony garnitur w stonowanych kolorach. Ważnym elementem ubioru maturalnego jest koszula. Najbardziej odpowiednia będzie w kolorze białym. Biel od zawsze jest synonimem mody i elegancji. Nie każdy wie ale koszule mają różne kołnierzyki:

  • kołnierzyk włoski – idealny do formalnych stylizacji
  • kołnierzyk klasyczny – również będzie dobry do stylizacji formalnych. Jednak nada się również do stylów casualowych.
  • kołnierzyk łamany – idealny do fraków i smokingów
  • stójka – sprawdzi się w luźniejszych stylizacjach
  • kołnierzyk z guzikami – nadają się do mniej formalnych stylizacji. Jednak można założyć do niego krawat, który nie będzie zbyt elegancki.

Idąc na egzamin maturalny idealna będzie koszula z kołnierzykiem włoskim lub klasycznym. Oczywiście niezbędnym dodatkiem młodego, eleganckiego mężczyzny będzie muszka lub krawat. Tutaj wybór zostawiamy Waszym upodobaniom. Zarówno odpowiednio dobrana mucha, jak i krawat będą świetnym uzupełnieniem stroju.

Życzymy powodzenia tegorocznym maturzystom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *