Idealny krem na zimę

Mamy jesień! Niestety okres gorącego lata i przyjemnego ciepła już za nami. Temperatura za oknem jest coraz niższa – nadszedł czas na zmianę codziennego outfitu oraz kosmetyku, którego zadaniem ma być pielęgnacja Twojej twarzy.

Jaki powinien być krem, który sprawdzi się w sezonie jesienno – zimowym?

Krem, który przeznaczony jest do pielęgnacji skóry zimą, powinien charakteryzować się zwiększoną ilością składników natłuszczających skórę. Jest to bardzo ważne, ponieważ zimą skóra twarzy narażona jest na większe podrażnienia oraz uszkodzenia, niż w sezonie letnim.

Składniki idealnego kremu:

  • witamina E – chroni przed negatywnym działaniem wolnych rodników, hamuje procesy starzenia skóry
  • gliceryna – ułatwia przenikanie odżywczych substancji w głąb skóry
  • alantoina – koi i łagodzi podrażnienia
  • filtry UV – posiadają działanie ochronne przeciw działaniu szkodliwych promieni UVA i UVB

Wybierając krem na zimę, zwróć uwagę na typ/rodzaj Twojej skóry. Krem musi być przystosowany własnie do niej. Pamiętaj! Źle dobrany krem może Ci naprawdę zaszkodzić.

Jeśli posiadasz skórę:

 

Ilość kremów na rynku jest ogromna, a wybór odpowiedniego dla Ciebie pewnie nie należy do łatwych. Będąc w drogerii nie przerażaj się ilością dostępnych kosmetyków. Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli nie potrafisz samodzielnie stwierdzić, jakiego rodzaju jest twoja cera, skorzystaj z pomocy konsultanta dermatologicznego, dermatologa lub kompetentnego sprzedawcy. Oni zaproponują kosmetyki idealne dla Twojej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *