Świąteczne porządki

Grudzień – czas kojarzący się ze świętami, czasem spędzonym z rodziną oraz wielkimi przygotowaniami i porządkami. Każda gospodyni marzy o czystym i pięknie udekorowanym domu. Jak to wszystko ogarnąć, by nie zwariować i nie zatracić się w ogromie pracy? Poniżej parę wskazówek.

Najważniejszy jest PLAN DZIAŁANIA

Zaplanuj porządki już na miesiąc przed świętami. Powinieneś wtedy z wszystkim zdążyć. Unikniesz też frustracji, zmęczenia i niepotrzebnego stresu. Stwórz listę zadań. Taki osobisty plener pomoże Ci zorganizować ten przepełniony obowiązkami czas.

MOTYWACJA CAŁEJ RODZINY

Porządki świąteczne to nie tylko Twój obowiązek. Zaangażuj w pomoc całą rodzinę. Przecież bałagan to również ich sprawka 🙂

OGRANICZ LICZBĘ RZECZY

Przy okazji porządków świątecznych, zwróć uwagę na ilość rzeczy, które posiadasz. Zastanów się nad tym czy one są Ci faktycznie potrzebne. Jeżeli nie, to je po prostu wyrzuć lub oddaj komuś, kto ich akurat potrzebuje.

PAMIĘTAJ, że zbyt duża ilość przedmiotów w domu przytłacza.

Nie zdążyłeś?! Nic się nie dzieje! Najważniejsze w tym całym zamieszaniu jest obecność bliskich osób. Nieumyte okna czy kurz na zapomnianej półce, nie mogą przesłonić Ci radości z bycia razem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *