Walczymy ze smogiem – ogrzewanie gazem płynnym

Marzy Ci się spacer? Chcesz pobiegać? Wszędzie przecież mówią, że SPORT TO ZDROWIE, szczególnie ten uprawiany na świeżym powietrzu poprawia nasz metabolizm, przemianę materii, kondycję, a co najważniejsze nasze samopoczucie. Niestety nie wszystko jest takie proste i kolorowe. W czasie zimy aktywność fizyczna na „świeżym powietrzu”, może po prostu szkodzić Twojemu zdrowiu. I tu pojawia się paradoks: Chcesz żyć zdrowo, ale powietrze, którym oddychasz skutecznie Ci to uniemożliwia. Amatorom biegania sugerujemy póki co korzystanie z bieżni na siłowni.

CZYM JEST SMOG?

Smog jest zjawiskiem atmosferycznym, które powstaje w wyniku wymieszania się powietrza z dymem i spalinami. Jest toksyczne i nienaturalne. Samo słowo smog to połączenie słów smoke – dym i fog – mgła. Przedostawanie się do atmosfery wielu szkodliwych związków chemicznych (tlenek siarki i tlenek azotu, pyły zawieszone, a także wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, których główne źródła stanowią węgiel oraz ropa naftowa i jej pochodne) to właśnie przyczyna smogu. Za smog odpowiedzialni są ludzie i otaczająca nas cywilizacja, przemysł.  Stężenie trucizn w powietrzu naszego kraju znacznie przekracza granice norm. (źródło: ekologia.pl)

JAK BARDZO SMOG NAM SZKODZI?

Wszechobecny smog szkodzi szczególnie naszym płucom i sercu. Polskie Alarm Smogowy informuje, że nasze powietrze rocznie zabija 45 tys. ludzi. Dzieje, się tak ponieważ oddychamy powietrzem zawierającym trujące toksyny, co jest zwyczajnie niebezpieczne.

CO MOŻEMY ZROBIĆ, BY Z NASZYM POWIETRZEM BYŁO LEPIEJ?

Smog ostatnio jest tematem, o którym rozmawiają oraz debatują rządzący naszych miast, województw, kraju. Czy coś z tego wynika? Ciężko stwierdzić. A może czas na zmianę naszych przyzwyczajeń?  Ekolodzy zachęcają, do zostawienia swoich samochodów w garażu i korzystania z publicznych środków transportu w celach ograniczenia liczby samochodów na naszych ulicach, minimalizując przy tym ilość spalin. Powinno się sadzić nowe drzewa, by ilość obszarów zielonych w naszych miastach się zwiększyła. Bardzo ważnym aspektem, jest wymiana zwykłych systemów ogrzewania, które są szkodliwe dla naszego środowiska na inne, te bardziej ekologiczne. Taką alternatywą jest np. ogrzewanie gazem płynnym, które niesie za sobą wiele pozytywnych aspektów.

ZALETY OGRZEWANIA GAZOWEGO

Jeżeli powyższe zalety Cię nie przekonują, skontaktuj się z kompetentną firmą, która krok po kroku wyjaśni Ci, na czym polega ogrzewanie gazem płynnym. Wyjaśni Twoje wszelkie wątpliwości dotyczące ceny takiego ogrzewania. Jedno jest pewne! Przejście z tradycyjnych (nieekologicznych) systemów ogrzewania na ogrzewanie gazem płynnym, gwarantuje nam lepszej jakości powietrze, a co za tym idzie ZDROWSZE ŻYCIE. Ty zaś będziesz mógł biegać, spacerować, spędzać czas na świeżym powietrzu, kiedy tylko zapragniesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *